مهمترین موارد در استخراج ارزهای دیجیتال و انتخاب سخت افزار مناسب

برای اینکه بتوانیم شروع به استخراج ارزهای دیجیتال بکنیم ما نیاز به یک سخت افزار استخراج مانندASIC or GPU  داریم. من هم مثل همه توصیه میکنم که از ASIC  (دستگاه های مخصوص ماین) استفاده کنید چون مصرف برق بسیار پایین و قدرت بسیار بالایی داره اما حقیقت اینه که تا به امروز خرید AISC برای عموم مقدور نیست و هرچه در اینترنت میبینید پیش فروش هستش و تقریبا دور از دسترس کاربران هستش.

اما راحت ترین و در دسترس ترین سخت افزار همون کارت گرافیک هستش که همتون حداقل یکیش رو دارین. اگر هم نداشته باشید به راحتی میتونید تهیش کنید.

ما در این مقاله به بررسی مواردی که باید در انتخاب سخت افزارهای استخراج ارزهای دیجیتال از طریق GPU  انجام گیرد می پردازیم.

ویژگی هایی که باید برای خرید سخت افزار استخراج در نظر بگیرید

چند عامل مهم برای خرید دستگاه های استخراج GPU باید در نظر گرفته شود:

میزان هش – GPU استخراج موردنظر چند هش در ثانیه تولید می کند؟ هش بیشتر در آمد بیشتر.

کارامدی – شما باید نسبت به میزان سرمایه و درآمدی که می خواهید، GPU هایی را انتخاب کنید که مصرف برق آن با سرمایه و درآمد موردنظر شما سازگار باشد. برق خانگی در بسیاری از کشورها از جمله ایران، قیمت بالایی دارد و مصرف برق GPU استخراج بالاست. به همین دلیل برای استخراج به صرفه باید از برق صنعتی استفاده کنید.

قیمت – این عامل هم نسبت به سرمایه شما باید موردتوجه قرارگرفته شود ، یعنی قیمت GPU یی که ما جهت استخراج تهیه میکنیم متناسب با میزان هشریت تولید شده توسط آن باشد که کسب این اطلاعات نیازمند تحقیق در بازار ماین می باشد که ما در مقاله های بعدی به بررسی تخصصی تری نسبت به انتخاب GPU  یا دستگاه های استخراج می پردازیم، همچنین زمان بازگشت سرمایه و سوددهی هم باید در نظر گرفته شود.

GPU های استخراج را فقط بر اساس قیمت یا فقط هش ریت خریداری نکنید. بهترین GPU ها، کارآمدترین آن است.

کارآمدی دستگاه استخراج به این معناست که برای هر هش ریت، هزینه برق کمتری پرداخت کنید.

شما می توانید با نرم افزارهای محاسبه سود آوری استخراج، نسبت به قیمت برق، هش ریت و میزان برق مصرفی GPU ها، سود خود را محاسبه کنید. حتما مطمئن شوید که هزینه های برق را به درستی حساب می کنید چون سود و ضرر واقعی در این کار به مصرف برق خیلی بستگی دارد.